TR | EN
Şirince Matematik Köyü ve Efes Gezisi Gerçekleştirildi.

Etkinlik Tarihi: 02 Aralık 2019 22:47

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Anabilim Dalı Öğrencilerimiz Öğretim Üyelerimizin Rehberliğinde İzmir-Şirince’de yer alan Nesin Matematik Köyü’ndeydiler...

 

     Bölümümüz İlköğretim Matematik Öğretmenliği Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Kürşat YENİLMEZ, Dr. Öğr. Üy. Emre EV ÇİMEN, Dr. Öğr. Üy. Candaş UYGAN ve 86 öğrencimiz İzmir-Şirince’de yer alan Nesin Matematik Köyü’ne iki günlük teknik gezi düzenlemişlerdir. 

     Prof. Dr. Ali Nesin’in “Matematik ve Oyun” konulu dersine ilgi ve heyecan ile katılan öğrenciler, ders sonrasında Matematik Köyü'nde konaklamış ve doğa ile iç içe bilimsel bir ortamda bulunma "matematik yapma", hocaları ve arkadaşları ile birlikte sosyalleşme şansı yakalamışlardır.  Şirince'de kültürel bir gezi gerçekleştiren öğrenciler ertesi gün Selçuk-Efes ziyaretlerini gerçekleştirmiş ve tarihsel dokulardaki mozaikler ile süslemeler üzerindeki matematiği de yerinde görme fırsatı yakalamışlardır.

     Matematik Köyü'nün dokusundan etkilendiklerini söyleyen ve bu teknik gezideki olumlu görüşlerini belirten geleceğin öğretmenleri, ileriki yıllarda bu ortama öğrencileri ile de gelmek istediklerini beyan etmişlerdir. Bölümümüz Öğretim Üyeleri'nden Prof. Dr. Kürşat YENİLMEZ, Dr. Öğr. Üy. Emre EV ÇİMEN ve Dr. Öğr. Üy. Candaş UYGAN'a öğrencilerimize bu anlamlı deneyimi yaşama olanağı sağladıkları için teşekkür ederiz.

     "Çok gezen mi çok okuyan mı bilir?" sözünden hareketle bölümümüzde okuyan, kitap okuyan; üniversite dönemlerinde benzeri teknik gezilerle gezdikleri yerleri de anlam yükleyerek okuyan öğrenciler yetiştirmemiz misyonu ile bölümümüzde teknik gezilerin devamını dileriz.

Bölüm Başkanlığı